روش تصویر برداری هوایی

 روش تصویر برداری هوایی

اگر مولتی روتور شما دارای گیمبال و دوربین است،
می توانید از این ویژگی جهت عکاسی و فیلم برداری هوایی ( هلی شات ) استفاده کنید.

 


چگونه عکس های هوایی ( هلی کم ) بگیریم؟

تشکر بابت اختراع دوربین و چراغ های بسیار کوچک که به راحتی می توانند به مولتی روتورها نصب شوند. بارها و بارها خلبانان عکس هایی با کیفیت فوق العاده بالا و فیلم برداری HD از آسمان ثبت کرده اند.اجازه دهید به شرح چگونگی بلند کردن دوربین توسط مولتی روتور و اینکه چطور دوربین را در میان هوا قرار دهیم. مطمئن باشید که با مطالب آینده در تماس هستید وقتی که تمرکزمان بهترین تکنیک های تصویربرداری است.

 


نصب دوربین

به خاطر داشته باشید که واقعا مشکلی نیست که ما چگونه دوربین را روی مولتی روتور نصب می کنیم. به دلیل اینکه شات های ما در حدود هزاران و صدها شات در ثانیه خواهد بود. از این رو نگرانی بابت لرزش حاصل از ۴ موتور کوادروتور نداریم. زمانی که فیلم می گیریم ، باید دوربین پرنده را از بدنه مولتی روتور جهت جلوگیری از اثر مخرب JELL-O effect ایزوله کنیم. زمانی که عکس می گیریم نیازمند این هستیم که دوربین به یک وسیله ایمن تجهیز شود. اگر گیمبال به پرنده نصب شده است دلیلی ندارد که یک وسیله مثل آن جهت عکس برداری هوایی استفاده کنید.

 

درادامه بخوانید :   فعالیت های آموزشی شرکت دی جی ای برای جوانان

بهترین حالات برای تصویربرداری هوایی ( هلی شات و هلی کم )

در حقیقت ، حالت پروازی هر مولتی روتور زمانی که از آسمان تصاویر ثبت می کند به خوبی کار می کند. عکاس می تواند زمانی که پرنده در حال حرکت است نسبت به حالتی که HOVER است راحت تر تصاویر را ثبت کند. به همین روش از آسمان عکس هوایی (هلی کم) می گیریم. با حالت GPS پرواز کنید این حالت اجازه می دهد که پرنده ثابت باقی بماند.

  • یک مثال خوب از چشم انداز روشنایی اوایل صبح که به مشخص کردن و رنگها و الگوهای مختلف کمک می کند.
  • نور پس زمینه اغلب برای ایجاد یک حالت در عکس استفاده می شود.
  • روزهای ابری دارای سایه شدیدی ندارند و این به استخراج رنگ های دقیق از منظره کمک خواهد کرد.
  • یک استفاده خوب دیگر هنر عکاسی هوایی در روزهای ابری است. نور ملایم لنز خودش به خوبی به گرفتن یک تصویر خوب کمک می کند


کنترل پایه ای دوربین 

F-STOP: این کنترل مقدار یا حجم نوری است که قادر به گذشتن از لنز وقتی که شاتر باز است می باشد. کمترین تعداد، بزرگترین بازه، بزرگترین حجم نوری که می تواند از لنز بگذرد. در اصطلاح به این Opening Up گفته می شود.بیشترین تعداد، کمترین بازه و کمترین حجم نوری که می تواند از لنز بگذرد در اصطلاح Stopping Down گفته می شود.
به طور هنری، F-STOP کنترل عمق میدان در عکس شما است.

نظرات بازدیدکنندگان