محصولات (Refurbishd) شرکت DJI چیست؟

محصولات (Refurbishd) شرکت DJI چیست؟

حقیقت محصولات ریفربیش این است که این محصولات نه تقلبی هستند و نه خراب ، این دستگاه ها عموما به دلیل اینکه بعد از فروش به مشتری مشکلات جزئی داشته اند و در زمان گارانتی به کمپانی برگشت داده شده اند یا اصطلاح مرجوع گردیده اند و کارخانه پس از اینکه مشکل را برطرف کرد آن را به سمت بازار می فرستد و با عنوان کالای Refurbished فروخته می شود.

در ادامه به متن منتشر شده از در صفحه ی رسمی سایت dji میپردازیم که در مورد محصولات نوسازی شده توضیحاتی را بیان کرده است.

چرا محصولات نوسازی میشوند؟

پرداخت هزینه به مراتب کمتر برای یک محصول کاملا سالم
کیفیت یکسان با بقیه محصولات نو dji
وارانتی استاندارد شرکت تولید کننده dji

سوالات متداول در مورد محصولات نوسازی شده dji

محصولات بروز شده گواهی شده dji دقیقا چیست؟

محصولات بروز شده گواهی شده dji محصولاتی هستند که قبلا مالک دیگری داشته اند و تحت شرایط و ضوابط دقیقی بروز شده اند و مجدد برای فروش توسط dji آماده شده اند. اگرچه فقط تعداد کمی از این محصولات به دلایل فنی به شرکت برگردانده شده اند، قبل از ارائه آن ها برای فروش مجدد توسط dji تحت فرآیند های پیچیده ای قرار می گیرند تا از این که با استاندارد بالای dji تطبیق داشته باشند اطمینان حاصل شود.

هر محصول بروز شده گواهی شده dji :

عملکردش کامل و به دقت بررسی می شود و قطعات ناسالم تعویض می گردند؛
طی فرآیندی مورد بررسی فیزیکی قرار می گیرد و تمیز می شود؛
مجدد بسته بندی می شود(با استفاده از لوازم جانبی مناسب خودش) در کارتن های نو؛
در نهایت تحت بازرسی کنترل کیفیت قبل از ارائه برای فروش قرار می گیرد؛
تحت آزمایش های یکسان با سایر محصولات نو dji قرار دارد و دستورالعمل های فنی مشابهی برای بررسی آن ها وجود دارد؛
ممکن است بر روی این محصولات خراش های ریز وجود داشته باشد. برگرداندن آن ها به شرکت به دلیل خش های ظریف که بر روی عملکرد محصول اثر نمی گذارد امکان پذیر نیست.
آیا کیفیت محصولات بروز شده dji گارانتی می شود؟
بله، dji متعهد است که محصولات بروز شده کاملا مورد آزمایش قرار گرفته اند و کیفیت آن ها با سایر محصولات نو یکسان است.

چه خدمات پس از فروشی به محصولات بروز شده ارائه می شود؟
خدمات پس از فروش محصولات بروزشده با سایر محصولات Dji یکسان است. پوشش خسارت نیز مشابه سایر محصولات است.

چطور محصول بروز شده را شناسایی کنم؟
سریال پرنده را بررسی کنید. اگر پرنده بروز شده باشد پنجمین حرف از آخر شماره سریال پرنده یا “S” است یا “R”

وقتی یک محصول بروزشده dji را خریداری می کنم دقیقا چه انتظاری داشته باشم؟
پرداخت هزینه کمتر به میزان قابل توجه
دریافت یک محصول کاملا سالم با تمام تجهیزات و مستندات
اطمینان از این که این محصول با استاندارد های تولیدی dji تطبیق دارد و تحت فرآیند دقیق تولید شرکت به بازار ارائه شده است.
اختیار خرید dji care برای پوشش طولانی تر دوره گارانتی محصول

خرید هلی شات DJI از نوع Refurbished چگونه است ؟

این مقاله به محصولات Refurbished شرکت DJI مخصوصا انواع هلی شات دی‌جی‌آی اختصاص داده شده است و در مورد مشخصات آن‌ها توضیح داده شده است. این محصولات به خودی خود هیچگونه مشکلی ندارند اما در خرید آن‌ها نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

  • محصولات DJI Refurbished چه نوع محصولاتی هستند؟

پرنده‌های ریفربیشد که ساخت کمپانی دی جی آی هستند، محصولاتی می‌باشند که به علت نقص و مشکلات فنی به شرکت بازگشت داده شده‌اند. بعد از ارجاع به کارخانه کمپانی آن‌ها را تعمیر و مشکلات فنی محصولات را برطرف کرده، تا دوباره آن ها را روانه بازار کند. دقیقا نمی‌توان تشخیص داد که مشکلات این هلی شات چه چیزی بوده است و به چه علتی به کمپانی مرجوع شده‌اند زیرا این Drone ها پس از رفع نقص دوباره به چرخه فروش بازگرداننده شده‌اند و کاملا بدون عیب و ایراد هستند. مشکلات آن‌ها بسیار متفاوت است و می‌تواند اصلا ارتباطی به خود دستگاه نداشته باشند.

بعنوان مثال تصور کنید هلی شات فانتوم ۴ پرو که به نمایندگی فروش دی‌جی‌آی در کشور سوئد فرستاده شده است. پس از تخلیه متوجه می‌شوند که کارتن آن پاره شده است. سپس نمایندگی فروش آن محصول را به کمپانی مرجوع می‌کند و سپس DJI پس از تعویض کارتن آن این محصول را با نام کامل فانتوم ۴ پرو (Refurbished) دوباره به یکی از نمایدنگان فروش خود در سراسر جهان ارسال خواهد کرد. این مشکلات متعدد هستند و می‌تواند بصورت خرابی ریموت، باتری و یا خود پرنده باشند که پس از بررسی و تعویض آن دوباره با نام ریفربیشد آماده فروش می‌شوند. پس چیزی که مسلم است این است که:

کالاهای جدید دی‌جی‌آی ورژن ریفربیشد ندارند و پس از جمع‌آوری انواع هلی شات و اصلاح شدن آن‌ها که بیش از ۹ ماه زمان می‌برد موجود می‌شوند.

بنابراین محصولاتی که به تازگی وارد بازار می‌شوند هرگز نسخه ریفربیشد ندارند.

  • چگونه محصول مرجوعی را تشخیص دهیم؟

شماره سریال را بررسی کنید؛ برای همه محصولات تعمیر شده، حرف پنجم از آخرین کاراکتر، حرف "S" یا "R" خواهد بود. کلمه Refurbished نیز جزیی از نام محصول است و شما می‌توانید آن کلمه را بر روی سریال نامبر محصول روی جعبه آن مشاهده نمایید. بعنوان مثال اسمی که بر روی هلی شات فانتوم 4 پرو V2 نوشته شده است بصورت زیر است:

DJI Phantom 4 PRO V2 (Refurbished)

شماره سریال زیر نمونه‌ای از مویک ریفر است:

dji drones refurbished unit

  • مراحلی تست توسط DJI انجام می‌شود

آزمایشات کامل مربوط به عملکرد دستگاه انجام شده و برای هر قسمتی از محصول که معیوب و ناقص می‌باشد، قطعات سالم جایگزین می‌نماید.

روند و پردازش معاینه محصولات به طور کاملا شفاف و کامل صورت می‌پذیرد و دستگاه نهایی شده هیچگونه تفاوتی با هلی شات غیر ریفربیشد ندارد.

بسته بندی و پکیج شامل کتابچه‌های راهنمای مناسب، قطعات و جعبه‌های جدید می‌باشد.

قبل از اینکه DJI Refurbished به فروش و یا حراج گذاشته شود، در بازرسی تضمین کیفیت نهایی قرار می‌گیرد.

ممکن است بر روی بدنه محصول، نشانه هایی از ساییدگی مانند خش های جزئی وجود داشته باشد. بازگشت محصول ناشی از وضع ظاهر و زیبایی که اثری بر کارایی محصول ندارد، پذیرفته نیست.

  • آیا محصولات DJI refurbished از کیفیت تضمین شده برخوردارند؟

بله. کمپانی DJI به شما این قول را می‌دهد که هر هلیشات Refurbished به طور کامل آزمایش شده است و کیفیت محصولات مورد تعمیر همانند کیفیت محصولات جدید است.

  • چه نوع خدمات پس از فروش محصولات DJI مرمت شده واجد شرایط هستند؟

بیمه نامه خدمات پس از فروش برای محصولات DJI refurbished همانند یک محصول جدید است . کیفیت این محصولات مرجوعی دی‌جِی‌آی، همانند محصولات جدید شرکت می‌باشد. (این خدمات فقط مربوط به کشورهایی است که نمایدنگی رسمی در آن‌ها وجو دارد و شامل ایران نمی‌شود)

  • آیا می توان برای Refurbished ها از بیمه DJI Care استفاده کرد؟

بله این امکان پذیر است؛ مبلغ پوشش و محافظ برای این محصولات همانند محصولات جدید است. (این خدمات فقط مربوط به کشورهایی است که نمایدنگی رسمی در آن‌ها وجو دارد و شامل ایران نمی‌شود)

  • چگونه محصولات مرجوعی DJI را خریداری کنیم؟

بطور کلی محصولات ریفربیشد در آی‌پهباد ارائه نخواهند شد و موجود نیستند و تمامی سبدهای خرید در iPahbad بصورت غیر ریفربیشد هستند. جهت راهنمایی بیشتر می‌توانید با تکنسین‌های مجموعه تماس داشته باشید تا شما را در این امر بیشتر راهنمایی نمایند.

  • ویژگی این سری هلی شات ها چیست ؟

صرفه جویی قابل توجه، محصول کاملا کاربردی با مستندات کامل، تضمین اینکه محصول با استانداردهای بالای DJI بوده و با گذراندن فرایند بازسازی دقیق بازسازی شده است.

  • مراحل طی شده برای تولید محصولات ریفربیشد دی‌جی‌آی

بررسی آسیب و مشکل، جایگزینی قطعات سالم به جای معیوب، تست و آزمایش عملکرد محصول، تست پرواز، پردازش داده، بررسی‌های نهایی، بسته بندی و تولید سریال مخصوص و چسباندن آن، حمل و نقل

خرید کوادکوپتر از liotech

در آخر این مقاله به شما توصیه می‌کنیم هنگام خرید، به برچسب سریال نامبرها توجه کنید تا محصولات Refurbished را به جای محصولات نو به شما نفروشند. جهت این کار می‌توانید با کارشناسان لیوتک تماس حاصل کرده و راهنمایی‌ها لازم را در این زمینه از آن‌ها بخواهید. اگر خواهان خرید کوادکوپتر در برندهای دیگر نیز هستید می‌توانید به صفحه مربوط به آن مراجعه نمایید. لیوتک تنها فروشگاه محصولات پروازی در ایران است که تمامی کواد کوپتر های خود را همراه ضمانت سلامت و اصالت کالا و همچنین تضمین تامین قطعات یدکی ارائه خواهد کرد.

نظرات بازدیدکنندگان